Pääkirjaston kirjastoauto

bussillinen_tarinoita.JPG

Pääkirjaston kirjastoautossa sinua palvelevat Marko Mäkinen ja Jukka Nortunen, puh. 044 778 4965. Kirjastoauto-osastolle voit lähettää sähköpostia osoitteeseen .

Kirjastoauto palaa liikenteeseen elokuussa.

Aikataulu 3.8.2020 alkaen

Kirjastoautojen pysäkit kartalla

Viikko 1 (viikot 33, 36, 39, 45, 48, 51)

Maanantai 10.8., 31.8., 21.9., 2.11., 23.11., 14.12.
9.00-9.30 Puusepänkadun puisto, Puusepänkatu 2
9.45-10.20 Anjalan päiväkoti, Taimistokatu 1
10.25-11.00 Tupurin päiväkoti, Tammenrinne 2
11.50-12.50 Päiväkoti Mesikämmen, Helsingintie 57

Tiistai 11.8., 1.9., 22.9., 3.11., 24.11., 15.12.
8.30-12.00 Ollikkalan koulu, Hämeenojankatu 9
12.00-12.40 Ollikkalan päiväkoti, Hämeenojankatu 9
12.55-13.25 Palometsän päiväkoti, Sahrankatu 3

Keskiviikko 12.8., 2.9., 23.9., 4.11., 25.11., 16.12.
8.30-9.05 Päiväkoti Aurinkoleijona, Turuntie 39
9.20-9.45 Karjalankadun puisto, Karjalankatu 25
10.00-11.00 Anisten päiväkoti, Mustamäenkatu 7
11.15-12.30 Uskelan koulu, Anjalankadun yksikkö, Anjalankatu 5
13.15-13.35 Sillanpäänkatu 3

Torstai 13.8., 3.9., 24.9., 5.11., 26.11., 17.12.
8.45-9.20 Mahlakankareenkatu (Tervarinne-Harjunrinne)
9.30-10.00 Peuranpuisto, Peurankatu 13
10.10-10.45 Touhulan päiväkoti, Palometsänkatu 22
11.00-13.00 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Perjantai 14.8., 4.9., 25.9., 6.11., 27.11.
8.30-8.50 Päiväkoti Satumaa Alhainen, Hakastaronkatu 12
9.00-12.15 Alhaisten koulu, Koulukatu 3

Viikko 2 (34, 37, 40, 43, 46, 49)

Maanantai 17.8., 7.9., 28.9., 19.10., 9.11., 30.11.
9.00-9.20 Ristinkedonkatu 32
9.30-10.00 Metsäkedonkatu 34
10.15-11.00 Isohärjänmäen päiväkoti, Isohärjänkuja 3

Tiistai 18.8., 8.9., 29.9., 20.10., 10.11., 1.12.
8.30-13.15 Uskelan koulu, Kavilankadun yksikkö, Kavilankatu 1

Keskiviikko 19.8., 9.9., 30.9., 21.10., 11.11., 2.12.
9.00-11.45 Pajulan koulu, Pajulanrinne 6
12.00-13.30 Hakastaron koulu, Hakastaronkatu 6

Torstai 20.8., 10.9., 1.10., 22.10., 12.11., 3.12.
8.45-9.15 Inkereen päiväkoti, Pyynkuja 10
9.30-10.15 Hähkänän päiväkoti, Puuskantie 2
10.50-12.15 Sirkkulan koulu, Ylhäistentie 336
12.30-13.00 Hermannin koulu, Ylhäistentie 2

Perjantai 21.8., 11.9., 2.10., 23.10., 13.11., 4.12.
8.30-12.30 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Viikko 3 (32, 35, 38, 41, 44, 47, 50)

Maanantai 3.8., 24.8., 14.9., 5.10., 26.10., 16.11., 7.12.
14.15-14.45 Piritan palvelutalo + Avoin päiväkoti, Hämeentie 34
15.00-15.30 Vanutehtaankatu 2
15.40-16.00 Hellmanninkatu 14
16.20-16.45 Ylhäistentie-Närveläntie, Ylhäistentie 253
16.50-17.05 Ylhäistentie-Lasinpuhaltajankatu
17.15-17.40 Tuulensuunkatu 24
18.00-18.30 Peurankatu-Kauriinkatu, Peurankatu 23
18.45-19.15 Artturin ja Rakuunan ryhmäkodit, Isohärjänkatu 13

Tiistai 25.8., 15.9., 6.10., 27.10., 17.11., 8.12.
9.30-12.00 Perniön kirkonkylän koulu, Lampolantie 9
13.15-13.35 Mahlakankareen päiväkerho, Palomäenkatu 2

Keskiviikko 5.8., 26.8., 16.9., 7.10., 28.10., 18.11., 9.12.
14.30-15.00 Viitannummi, Kivikehänkatu 11
15.30-16.00 Anjalan ryhmäkoti, Haukkalankatu 1
16.30-17.00 Tottola, Tottolantie 105
17.25-17.50 Mahlakankareenkatu (Tervarinne-Harjunrinne)
18.00-18.30 Sahrankatu-Värttinäkatu, Sahrankatu 27
18.45-19.10 Tupuri, Keskirinne 1
19.15-19.40 Tupuri (Ylärinne-Tuhkelotie), Ylärinne 45

Torstai 6.8., 27.8., 17.9., 8.10., 29.10., 19.11., 10.12.
8.30-9.30 Kuusjoen päiväkoti + perhepäivähoitajat, Ylikulmantie 317 B
10.00-10.30 Päiväkoti Satumaa Paltta, Hämeenojankatu 19
10.45-11.00 Pahkan palveluyksikkö, Hillerinkuja 1
11.15-12.00 Anisten palvelutalo + Anninkartano, Ratsumiehenkatu 11

Perjantai 28.8., 18.9., 9.10., 30.10., 20.11., 11.12.
9.30-10.30 Komisuon koulu, Suomusjärventie 151