Hyppää sisältöön

Pääkirjaston kirjastoauto

Aikataulu 9.1.2023 alkaen

Viikko 1
(viikot 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22)

Maanantai 23.1., 13.2., 6.3., 27.3., 17.4., 8.5., 29.5.
09.00–09.30 Puusepänkadun puisto, Puusepänkatu 2
09.45–10.20 Anjalan päiväkoti, Taimistokatu 1
10.25–11.00 Tupurin päiväkoti, Tammenrinne 2
11.50–12.50 Päiväkoti Mesikämmen, Helsingintie 57

Tiistai 24.1., 14.2., 7.3., 28.3., 18.4., 9.5., 30.5.
08.30–12.00 Ollikkalan koulu, Hämeenojankatu 9
12.10–12.40 Ollikkalan päiväkoti, Ketomäenkatu 17
12.55–13.25 Palometsän päiväkoti, Sahrankatu 3

Keskiviikko 25.1., 15.2., 8.3., 29.3., 19.4., 10.5., 31.5.
08.30–09.00 Päiväkoti Aurinkoleijona, Turuntie 39
09.20–09.45 Karjalankadun puisto, Karjalankatu 25
10.00–11.00 Anisten päiväkoti, Mustamäenkatu 7
11.15–13.30 Uskelan koulu, Anjalankadun yksikkö ja Hakastaron koulu, Anjalankatu 5

Torstai 26.1., 16.2., 9.3., 30.3., 20.4., 11.5., 1.6.
09.00–09.30 Mahlakankareenkatu (Tervarinne-Harjunrinne)
09.45–10.30 Touhulan päiväkoti, Palometsänkatu 22
10.45–12.45 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Perjantai 27.1., 17.2., 10.3., 31.3., 21.4., 12.5., 2.6.
08.30–12.20 Alhaisten koulu, Koulukatu 3
12.30–12.55 Päiväkoti Satumaa Alhainen, Hakastaronkatu 12

Viikko 2
(2, 5, 11, 14, 17, 20)

Maanantai 9.1., 30.1., 13.3., 3.4., 24.4., 15.5.
09.00–09.20 Ristinkedonkatu 32
09.30–10.00 Metsäkedonkatu 34
10.15–11.00 Isohärjänmäen päiväkoti, Isohärjänkuja 3

Tiistai 10.1., 31.1., 14.3., 4.4., 25.4., 16.5.
08.30–13.15 Uskelan koulu, Kavilankadun yksikkö, Kavilankatu 1

Keskiviikko 11.1., 1.2., 15.3., 5.4., 26.4., 17.5.
09.00–12.00 Pajulan koulu, Pajulanrinne 6

Torstai 12.1., 2.2., 16.3., 6.4., 27.4.
08.45–09.15 Inkereen päiväkoti, Pyynkuja 10
09.30–10.15 Hähkänän päiväkoti, Puuskantie 2
10.50–12.15 Sirkkulan koulu, Ylhäistentie 336

Perjantai 13.1., 3.2., 17.3., 28.4., 19.5.
08.30–12.30 Tupurin koulu, Taimistokatu 1

Viikko 3
(3, 6, 9, 12, 15, 18, 21)

Maanantai 16.1., 6.2., 27.2., 20.3., 22.5.
14.15–15.15 Piritan palvelutalo, Hämeentie 34
15.30–16.00 Vanutehtaankatu 2
16.20–16.40 Ylhäistentie-Närveläntie, Ylhäistentie 253
16.50–17.05 Sillanpäänkatu 3
17.15–17.40 Tuulensuunkatu 24
18.00–18.30 Peurankatu-Kauriinkatu, Peurankatu 23
18.45–19.15 Artturin ryhmäkoti, Isohärjänkatu 13

Tiistai 17.1., 7.2., 28.2., 21.3., 11.4., 2.5., 23.5.
09.10–09.45 Lampolan päiväkoti, Lampolantie 7
10.00–11.30 Perniön kirkonkylän koulu, Lupajantie 11

Keskiviikko 18.1., 8.2., 1.3., 22.3., 12.4., 3.5., 24.5.
14.30–15.00 Viitannummi, Kivikehänkatu 11
15.20–16.00 Anjalan ryhmäkoti, Haukkalankatu 1
16.30–17.00 Tottola, Tottolantie 105
17.25–17.50 Sahrankatu-Värttinäkatu, Sahrankatu 27
18.05–18.30 Tupuri, Keskirinne 1
18.40–19.10 Tupuri (Ylärinne-Tuhkelotie), Ylärinne 45

Torstai 19.1., 9.2., 2.3., 23.3., 13.4., 4.5., 25.5.
08.30–09.30 Kuusjoen päiväkoti + perhepäivähoitajat, Ylikulmantie 317 C
10.00–10.30 Päiväkoti Satumaa Paltta, Hämeenojankatu 19
10.45–11.00 Pahkan palveluyksikkö, Hillerinkuja 1
11.15–12.00 Anisten palvelutalo + Anninkartano, Ratsumiehenkatu 11

Perjantai 20.1., 10.2., 3.3., 14.4., 5.5., 26.5.
09.30–10.30 Komisuon koulu, Suomusjärventie 151

Kirjastoautojen pysäkit kartalla