Henkilökunta


REHTORI
Matti Holm
matti.holm@salo.fi
044-778 4642

TOIMISTOSIHTEERI
Hannele Kilpeläinen
hannele.kilpelainen@salo.fi
044-778 4640


PÄÄTOIMISET OPETTAJAT/NOHTERIN TALO, LÄNSIRANTA 2
OPETTAJAHUONE PUH 050 -367 5256
Marjo Anttila, sello
marjo.anttila@salo.fi
Aki Hakasalo, kitara
aki.hakasalo@salo.fi
Leena Tammisto, piano
leena.tammisto@salo.fi

PÄÄTOIMISET OPETTAJAT/KÄRJEN TALO, VILHONKATU 2
OPETTAJAHUONE PUH 044 -778 4644
Pekka Hakamäki, piano
pekka.hakamaki@salo.fi
Matti Kuusisto, piano
matti.kuusisto@salo.fi
Maarita Luojus, laulu
maarita.luojus@salo.fi
Sofia Rockas,viulu

Angela Saarinen, piano
angela.saarinen@salo.fi
Antti Vesterinen, viulu
antti.vesterinen@salo.fi

PÄÄTOIMISET OPETTAJAT/MUSIIKKIOPISTON KIRJASTOTALON TILAT, VILHONKATU 2
OPETTAJAHUONE 050-364 6149
Anu-Kaisa Hulmi, huilu
anu-kaisa.hulmi@salo.fi
Marika Järvi, vaskisoittimet, puhallinorkersterit
marika.jarvi@salo.fi
Sirpa Liinakari, musiikkileikkikoulu, viulu
sirpa.liinakari@salo.fi
Maritta Saira, harmonikka
maritta.saira@salo.fi
Yrjö Teuri, musiikin perusteet (teoria-säveltapailu)
yrjo.teuri@salo.fi


SIVUTOIMISET OPETTAJAT
Marko Mäki, kontrabasso, Kärjen talo
Henni Isojunno, vapaa säestys, piano, Nohterin talo
Juha Kuukka, fagotti, Nohterin talo
Jaakko Martikainen, saksofoni, kirjastotalo
Hannes Pirilä, lyömäsoittimet, Nohterin talo/rumpuluokka
Harri Wallenius, klarinetti, kirjastotalo